Strona główna Case Study PKS Gdańsk Oliwa
Case Study

PKS Gdańsk Oliwa

Dzięki pomocy specjalistów z IQ.pl przedsięwzięcie się powiodło. Nowy system uprościł zarządzanie naszą infrastrukturą do tworzenia kopii zapasowej, usprawnił  pracę naszego działu IT i pozwolił na wdrożenie dobrego planu awaryjnego.

Szczegóły

PKS Gdańsk-Oliwa SA to firma działająca na rynku TSL od 55 lat. Bogate doświadcze- nie pozwoliło rozwinąć działalność firmy na rynku krajowym, jak i europejskim, świadcząc kompleksowe usługi w zakresie transportu. Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą transportową zarządzaną przez samoorganizację (turkusowa organizacja). Oznacza to, że spółka nie ma struktury hierarchicznej, a decyzje podejmujemy zespołowo i jeste- śmy za nie odpowiedzialni.

Wyzwania

W PKS Gdańsk-Oliwa SA testowaliśmy kilka rozwiązań zarówno do backupu serwerów jak i stacji roboczych. Po analizie potrzeb i dostępnych na rynku rozwiązań nasza firma zdecydowała się na wybór rozwiązania DELL EMC IDPA 4400. Wdrożenie było sporym wyzwaniem z powodu dużego zróżnicowania naszego środowiska, zarówno jeśli chodzi o sieć jak i używane serwerowe systemy operacyjne.

Problemy do rozwiązania

- Zapewnienie backupu dla niejednolitego środowiska IT

- Ochrona przed ransomware

- Replikacja backupu z siedziby klienta do DC IQ PL


Plan działań

Wykonanie replikacji backupu z siedziby klienta z lokalnego IDPA 4400 na Data Domain w IQ.pl.
Wykorzystane

Technologie

Potrzebujesz konsultacji?