O firmie

Strona główna O nas

IQ PL Sp. z o.o.

Firma IQ PL Sp. z o.o. powstała w 2001 roku w Gdańsku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa przechowywania danych. Przez 21 lat funkcjonowania organizacji przeszliśmy drogę z mikroprzedsiębiorstwa do firmy zatrudniającej 40 specjalistów branży IT, posiadającej jedyne komercyjne dedykowane Data Center w tej części Polski.

Jako jedni z niewielu na polskim rynku dostarczamy zaawansowane usługi Data Center wraz z administracją, jednocześnie zachowując najwyższe standardy infrastruktury oraz zabezpieczeń. Dostarczamy naszym klientom spersonalizowane rozwiązania z zakresu IT w modelach IaaS oraz PaaS. W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć następujące usługi: hosting, domeny, serwery dedykowane, środowiska cloud (prywatny, publiczny lub hybrydowy), administracja oraz kolokacja.

W 2015 roku oddaliśmy do użytku nasze Data Center IQ w zachodniej części Gdańska. Budynek został zaprojektowany oraz wybudowany z myślą o powstaniu w nim Centrum Danych. Brak połączenia pionu wodnego ze strefą DC, podłoga techniczna, odpowiednie rozmieszczenie okablowania, dwie drogi światłowodu oraz redundantne tory zasilania - to tylko część czynników, które musieli wziąć pod uwagę i realizację nasi architekci i wykonawcy. Więcej informacji na stronie Centrum Danych IQ.

Co roku nasza firma zostaje wyróżniona w następujących rankingach i konkursach:

  • Gazele Biznesu Pulsu Biznesu: 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2021
  • Diamenty Forbesa: 2017, 2018, 2019
  • Wyróżnienie w konkursie Pomorski Pracodawca Roku 2018.

Wieloletnie doświadczenie w biznesie nauczyło nas, że wspólnie można więcej - dlatego od wielu lat wspieramy różne inicjatywy w ramach naszej strategii CSR, a także jesteśmy członkami Pracodawców Pomorza oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kamieniami milowymi dla naszej firmy okazały się:

  • Nawiązanie bezpośredniej współpracy z firmą DELL (2004),
  • Nawiązanie bezpośredniej współpracy z firmą Microsoft (2004),
  • Budowa dedykowanego Data Center spełniającego normę zgodną z TIER III (2015),
  • Certyfikacja PCI DSS, ISO 9001 oraz ISO 27001,
  • Uruchomienie usługi Disaster Recovery Center.

IQ – pomagamy nie tylko Twojej firmie!

Jesteśmy nie tylko Twoim niezawodnym partnerem w biznesie, lecz także firmą zaangażowaną społecznie. Wiemy, że warto pomagać tym, którzy takiej pomocy potrzebują. Zawsze staramy się robić więcej, niż jest to wymagane. Z tego powodu nieodpłatnie udostępniamy swoje usługi wielu organizacjom publicznym. Z naszej pomocy korzystają między innymi: Szlachetna paczka, Fundacja Hospicyjna lub Fundacja RAT24. Chcesz uzyskać więcej informacji na temat naszej działalności społecznej?

Dowiedz się więcej

Potrzebujesz konsultacji?