Case Study

Cinema City

Aktualnie posiada 2,049 ekranów w 221 kinach w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrach, Bułgarii, Rumunii i Izraelu.

Potrzeby Cineworld

Szybki rozwój i rozproszona lokalizacja oddziałów/kin Cineworld spowodował potrzebę unowocześnienia i rozbudowy systemów IT firmy. Wymagania stawiane usługodawcy są wysokie: wsparcie administracyjne 24/7/365, dostępność środowiska zwirtualizowanego na poziomie 99.95%, dostępność środowiska aplikacyjnego na poziomie 99.90%, dostępność pozostałego środowiska na poziomie 98.00%, dostępność zasilania na poziomie 99.982% dostępność internetu na poziomie 99.982%, kopia bezpieczeństwa: przyrostowa codziennie - retencja 2 tygodnie, kopia bezpieczeństwa: pełna tygodniowo - retencja 4 tygodnie, kopia bezpieczeństwa: pełna miesięcznie - retencja 12 miesięcy,

Rozwiązanie IQ PL

Tier III Datacenter firmy IQ PL Infrastruktura ze wsparciem technicznym w trybie 24/7/365. 

Dell Compellent SC 4020 Dedykowana macierz udostępniająca serwerom zwirtualizowane zasoby. Dwa kontrolery dysków podłączone są do dwóch switchy portami 10GbE. Każdy serwer podłączony jest oddziel-nie do każdego ze switchy poprzez osobne porty 10GbE co zapewnia nieprzerwane działanie sieci SAN w przypadku awarii jednego z jej elementów.


Hyper-V to sprawdzone oprogramowanie firmy Microsoft służące do wirtuali-zacji fizycznych maszyn. Hosty Hyper-V zostały uruchomione w systemie Failover Cluster co pozwala zapewnić wysoką dostępność usług, a w razie awarii jednego hosta Hyper-V, wirtualne maszyny zostaną automatycznie uruchomione na pozostałych hosta.

Dell PE R630 Hosty to 8 serwerów fizycznych na których uruchomiona jest wirtualizacja Hyper-V, każdy z nich wyposażony jest w 2 karty po 2 porty 10GbE i 2 porty 1Gb pozwalające na bezpieczne połączenie storage i sieci, separację sieci zarządzania i backupu.


Sieć LAN (produkcyjna) jest podobnie jak sieć SAN odporna jest na awarie dzięki podwójnym połączeniom poprzez oddzielne porty 10GbE hostów i switchy. Pracują one w oparciu o Link Aggregation Control Protocol. Zapewnia to wysoką wydaj-ność i odporność na awarie.

Kopie zapasowe Celem zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług i bezpieczeństwa danych kopie bezpieczeństwa są przechowywane w drugiej serwerowni w Gdańsku (budynek oddalony jest około 10 km od IQ PL Data Center). 

Bezpieczeństwo Zasoby chronione są sprzętowymi firewallami SRX 650 uruchomionymi w klastrze. Zapewniają bezpieczeństwo oraz separację wirtualnych sieci.

Opinia Klienta

Cinema City

Niniejszym z przyjemnością udzielam referencji firmie IQ PL, z którą współpracujemy od niespełna 10 lat w zakresie hostingu kont pocztowych oraz serwera dedykowanego, utrzymującego nasze serwery FTP i serwisy internetowe, z łączną miesięcznych odwiedzin na poziomie 2M+ oraz łącznym miesięcznym transferem 3TB+. Firma IQ PL terminowo i profesjonalnie wywiązuje się z obowiązków operatora, przy zachowaniu wzorowej jakości usług. Podczas wieloletniej współpracy firma IQ PL wzorowo spełnia rygorystyczne wymogi stawiane naszym partnerom i dostawcom, a dwudziestoczterogodzinna dostępność wykwalifikowanego serwisu i administratorów zapewnia ciągłość dostarczanych usług i działania naszych serwisów i usług. Ponadto firma IQ PL wykazuje się wysokim poziomem inicjatywy w działaniach optymalizacyjnych hostowanych systemów oraz wielokrotnie wykazywała się głębokim zrozumieniem naszych potrzeb oraz specyfiki naszego biznesu. Z całą pewnością polecamy firmę IQ PL jako rzetelnego i sprawdzonego partnera w zakresie hostingu systemów pocztowych i serwerów dedykowanych.

Cinema City
Cinema City
Wykorzystane

Technologie

Potrzebujesz konsultacji?