801 090 005
+48 58 326 09 90
bok@iq.pl

Dlaczego nie mogę wysyłać/odebrać wiadomości – kod błędu:0x800C0133?

Nie mogę odebrać poczty, pojawia się błąd o poniższej treści: „ Wystąpił nieznany błąd. Konto: xxx serwer pop3.iq.pl Protokół POP3, Port 110. Zabezpieczenie (SSL): Nie, Numer błędu 0x800C0133 ”

Program Outlook Express nakłada na foldery ograniczenia co do wielkości. Foldery zapisywane są w postaci plików .dbx, jeden taki plik nie może przekraczać 2GB. Jeśli wiadomości w folderze np.: "Skrzynka odbiorcza" wykroczyły poza limit - pojawia się w/w komunikat. Najprostszym działaniem było by wykasować nadmiar maili - warto spróbować, ale Outlook często sprawę komplikuje.

Po wykasowaniu zdarza się, iż w programie maili nie widać a przy próbie odebrania poczty znów pojawia się ten sam komunikat. Jeżeli tak się dzieje, to usunięcie problemu będzie wymagało odrobiny cierpliwości.

1. Zamknij program Outlook Express.

2. Wejdź w folder dysk:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{losowy klucz}\Microsoft\Outlook Express
PAMIĘTAJ: w menu Narzędzia/opcje folderów/widok zaznacz : pokaż ukryte pliki lub foldery (!!!)

3. Po wejściu do folderu przez podaną ścieżkę zobaczysz pliki o rozszerzeniu .dbx, każdy plik to folder przechowywania poczty utworzony w programie. Program dzieli niekiedy plik dbx na: Skrzynka odbiorcza.dbx oraz Skrzynka odbiorcza (1).dbx. Przy czym ten pierwszy ma 2 GB a drugi kilka kilo. Jeśli tak jest to uruchom OE.

4. Zmień nazwę folderu " Skrzynka odbiorcza" na Skrzynka odbiorcza(1) i to powinno problem rozwiązać.

Jeśli nie chcesz mieć: "(1)" w nazwie folderu, to skopiuj wszystkie ważne .dbx w bezpieczne miejsce na dysku, następnie usuń te, w folderze Microsoft/Outlook Express i uruchom program OE. Program utworzy nowe dbx. Następnie przenieś kopie .dbx z powrotem do katalogu, z którego je wykasowałeś, a w Programie OE nadaj folderom takie same nazwy jakie mają pliki.

Jeśli nazwa folderu będzie różna od nazwy pliku, wówczas program pliku nie zidentyfikuje i nie będzie w stanie otworzyć jego zawartości.