801 090 005
+48 58 326 09 90
bok@iq.pl

Dodawanie strony www

Aby dodać stronę www do serwera należy zalogować się do panelu administracyjnego znajdującego się pod adresem https://panel.iq.pl i wykonać kolejne kroki:

 

1. Wejdź w zakładkę Strony www -> Dodaj stronę.
2. Zdecyduj czy ma to być strona www czy serwer www (jeśli nie wiesz jaką opcję wybrać, wybierz stronę www). Różnica między dodaniem strony WWW a dodaniem serwera WWW polega na tym, że w przypadku serwera WWW jest możliwość przypisania określonej pojemności dla nowo zakładanego konta, natomiast w przypadku dodania strony WWW nowa strona będzie współdzielić miejsce z kontem podstawowym.

Wykorzystując opcję dodaj stronę WWW mamy możliwość umieszczenia na swoim koncie dowolnej ilości stron WWW z dowolną ilością domen. Istnieją natomiast ograniczenia ilościowe w tworzeniu serwerów WWW.
3. Kliknij "dalej".

krok 1 dodawania strony

4. Wpisz domeny pod jakimi ma być widoczna strona.
Uwaga!!! Wystarczy wpisać jedną z wersji: www.przyklad.pl lub przylad.pl, druga wersja doda się automatycznie.
Uwaga!!! jeśli nie posiadasz własnej domeny i nie chcesz za nią płacić zawsze możesz skorzystać z domeny przydzielonej w ramach zamówionej usługi. 
5. Wybierz konto ftp na którym będą trzymane pliki (domyślnie jest utworzone jedno konto ftp. Jeśli chcesz możesz tworzyć dodatkowe konta ftp w zakładce Konta FTP -> Dodaj konto).
6. Kliknij przycisk "dalej".

krok 2 dodawania strony

7. Wybierz wersję php dla nowej strony.
8. Wybierz z jakimi funkcjami ma być dana wersja php
9. Możliwość wyboru adresu współdzielonego z SSL (opcjonalnie)
10. Wybierasz czy statystyki dla strony mają być "włączone" bądź "wyłączone"

11. Klikasz załóż stronę

krok 3 dodawania strony

Uwaga!!! Zmiany w ustawieniach stron www wchodzą w życie po przeładowaniu serwera www. Nasze serwery przeładowują się co pół godziny: między pierwszą a dziesiątą oraz między trzydziestą a czterdziestą minutą każdej godziny.