801 090 005
+48 58 326 09 90
bok@iq.pl

SPAMBOX- co to jest i jak to działa?

SPAMBOX jest dodatkową funkcją wchodzącą w skład ochrony antyspamowej. Włączenie opcji Spambox powoduje automatyczne przenoszenie wiadomości rozpoznanych przez nasz system jako SPAM do osobnego folderu w skrzynce odbiorcy. Folder ten nosi nazwę SPAM. Wiadomości z tego folderu zostaną usunięte automatycznie po upływie 7 dni. Zawartość SPAMBOXa można można sprawdzić przez Webmail lub korzystając z usługi IMAP 

 

Dodatkowo istnieje możliwość otrzymywania raz dziennie raportu w formie e-mail zawierającego informację jakie wiadomości w ciągu 24h zostały zakwalifikowane jako spam oraz zostały przeniesione do katalogu SPAM w wyniku działania funkcji SPAMBOX.

 

Funkcję SPAMBOX dla danej skrzynki można włączyć w panelu administracyjnym: htts://panel.iq.pl wchodząc w zakładkę:

Poczta - > Konta i Konfiguracja -> Konfiguruj -> SPAMBOX (Włącz)

 

 

Dodatkowo proponujemy aby stworzyć tzw. whitelistę i blacklistę.

Whitelista - to zbiór adresów email lub całych domen, z których przychodząca korespondencja nie będzie poddawana testom filtra antyspamowego (będzie bezwzględnie dostarczana na konto odbiorcy).

Blacklista - to lista adresów lub domen, z których nie życzą sobie Państwo otrzymywać jakiejkolwiek korespondencji. Obie listy można stworzyć dla kont e-mail w swojej domenie za pomocą panelu administracyjnego serwera.

 

W celu stworzenia Whitelisty należy wejść w zakładkę: Poczta -> Ochrona antyspamowa -> Dodaj do whitelisty

W celu stworzenia Blacklisty należy wejść w zakładkę: Poczta -> Ochrona antyspamowa -> Dodaj do blacklisty