801 090 005
+48 58 326 09 90
bok@iq.pl

Porady eksperta

Które rozszerzenie będzie dla mnie odpowiednie?

Wśród rozszerzeń domenowych (TLD) dostępnych w IQ PL znajdą Państwo zarówno domeny polskie (.pl), funkcjonalne (np. com.pl, net.pl), regionalne (np waw.pl, ustka.pl) jak również domeny europejskie (.eu) czy globalne (.com, .net, .org, .biz, .info). Które z tych rozszerzeń Państwo wybiorą zależy przede wszystkim od obszaru działalności firmy. Jeśli kierują Państwo biznes głównie do Polaków, najlepszą domeną będzie domena z końcówką .pl gdyż jest to najpopularniejsza domena w naszym kraju.

Jak wybrać nazwę domeny?

Takie pytanie jest kwestią kluczową, otwierając swój biznes na internet. To właśnie z tą nazwą internauci będą kojarzyli Ciebie i Twoje produkty lub usługi. Warto zatem poświęcić trochę czasu na odpowiedni jej dobór.

Jednym z najlepszych rozwiązań jest umieszczenie w nazwie domeny nazwy marki. Dzięki takiemu zabiegowi możesz budować spójny wizerunek firmy.

Poznaj 3 kroki do dobrej nazwy domeny:

  • Krótka nazwa. Dobra marka to marka z krótką, łatwą do zapamiętania nazwą. Marki takie jak Ikea, Volvo czy Lego znane są na całym świecie również przez swoje krótkie nazwy,
  • Łatwa do wymówienia oraz napisania. Przy wyborze nazwy ważna jest prostota w jej napisaniu, np. gdy dyktujemy klientowi przez telefon łatwiej przedyktować nazwę,
  • Bez myślnika. Twój klient w pierwszej kolejności zawsze wpisze nazwę bez myślnika. Jeśli w Twojej nazwie firmy znajduje się myślnik upewnij się, iż jest on odpowiednio eksponowany (materiały reklamowe, logo etc.).
Wyszukaj swoją domenę