Ciągłość działania firmy

Nieoczekiwana przerwa w działaniu sklepu internetowego lub narzędzi wykorzystywanych w Twojej firmie może mieć realny wpływ na jej wynik finansowy. Brak zasilania, awaria sprzętu lub działanie tzw. siły wyższej wstrzymuje funkcjonowanie całej infrastruktury oraz prowadzi do trwałej utraty danych. To w prosty sposób rzutuje na wizerunek firmy i może skutecznie zniechęcić klientów do korzystania z jej usług. Każda minuta i godzina bez dostępu do danych sprawi, że pozostaniesz w tyle za konkurencją.


Zapewnienie stabilności infrastruktury i ciągłości działania firmy może okazać się dla Ciebie trudnym zadaniem. Pomożemy Ci sprostać temu wyzwaniu!


Nasze podejście

Analizujemy potencjalne ryzyka i na tej podstawie wybieramy opcje zabezpieczeń, które będą optymalne dla Twojej infrastruktury. Chronimy Twoje zasoby przed zdarzeniami standardowymi oraz niestandardowymi sytuacjami, jak ewakuacja czy działanie siły wyższej.


Zapewniamy maksymalny poziom bezpieczeństwa przy zachowaniu optymalizacji kosztowej. Gwarantujemy szybką reakcję, dzięki której Twoja firma zachowuje ciągłość działania.


Rozwiązania

availbility

High Availability

Zapewniamy Twojej firmie wysoką dostępność zasobów i minimalizację ryzyka. Taki stan możemy osiągnąć, stosując sprzęt renomowanych producentów oraz klastry serwerów działające w konfiguracji „active-active” lub „active-passive”. Ponadto zapewniamy redundancję podzespołów sprzętu, łączy internetowych oraz prądu, a także wysoki poziom bezpieczeństwa fizycznego i środowiskowego.


Dzięki temu wszystkie usługi są zabezpieczone na wypadek standardowych problemów i zdarzeń. Stworzenie „na własną rękę” takiego poziomu ochrony byłoby dla Twojej firmy zbyt kosztowne i czasochłonne.

disaster

Disaster Recovery

Pomożemy Twojej firmie przygotować się na wypadek niestandardowych problemów. W tym celu udostępnimy zapasową infrastrukturę, która działa zupełnie niezależnie. Jej umiejscowienie sprawia, że zdarzenia prowadzące do wyłączenia Twojej głównej lokalizacji nie zagrażają zapasowemu Data Center. Niezależnie od tego co się stanie w siedzibie Twojej firmy, będziesz miał możliwość płynnej i nieprzerwanej pracy.


Decyzja o przepięciu na zapasowe centrum danych zawsze jest podejmowana w oparciu o ustalony wcześniej próg tolerancji Twojej firmy na straty. W momencie, gdy zostanie przekroczony, uruchamiamy zapasową infrastrukturę.

gain1

Co zyska Twoja firma?

  • Ciągłość działania świadczonych usług
  • Przewagę nad konkurencją
  • Zaufanie klientów
gain2

Co zyskają Twoi pracownicy?

  • Stały dostęp do systemów
  • Wygodę i zwiększoną wydajność wykonywanej pracy
  • Satysfakcję z narzędzi do pracy
gain3

Co zyskają Twoi klienci?

  • Spokój i bezpieczeństwo
  • Stały dostęp do swoich usług
  • Zaufanie użytkowników

Case Study

Nowoczesność i wysoka klasa rozwiązań, jakie oferujemy dla szkół i samorządów na terenie całego kraju, wymaga pełnej skalowalności, możliwości indywidualnej konfiguracji serwerów oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zapoczątkowana w 2009 roku współpraca z IQ PL stworzyła nam optymalne warunki do systematycznej rozbudowy naszego środowiska. Kompleksowa obsługa w zakresie administracji oraz profesjonalne doradztwo daje nam poczucie bezpieczeństwa i pozwala na harmonijny rozwój oferowanych usług

Dariusz Kózka
CIO / Librus

Usługi powiązane

Potrzebujesz konsultacji?